08 maj 2015 05:00

08 maj 2015 05:00

Startlista Springtime

STARTLISTA SPRINGTIME

F02:

527) Lovisa Ribberström, IBK Lockerud F02, 570) Ellen Johansson Tidavad 6, 571) Lovisa Mann, Tidavad 6,

F03:

435) Matilda Appell, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 498) Maja Ståhl, Kronopark 5, 509) Margit Hägglund, Älgarås skola, 543) Linnéa Skogsberg Claesson, Ullervad 5, 616) Linnea Sandberg, Kronopark 5.

F04:

406) Filippa Seger, Lillängsskolan 4, 437) Lisa Svensson, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 453) Felicia Hällsås, Kronopark 4, 457) Linda Ekström, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 505) Olivia Modig , Högelid 4a, 507) Hanna Eklund, Högelid 4a, 566) Elsa Palm, Tidavad 4, 591) Nanny Kindbom, Tibro AIK friidrott, 623) Norah Carmbrant, Moholm.

F05:

433) Johanna Alpsten, Ullervad 3, 439) Ida Björk, Lyrestad 3, 560) Maj Eklund, Tidavad 3, 561) Sarah Johansson, Tidavad 3, 564) Ida Söderlid, Tidavad 3, 601) Hilda Andersson, Lockerud 3.

Födda 2006 eller senare:

407) Fanny Seger, Lillängsskolan F-klass, 408) Freja Seger, Lillängsskolan 1, 431) Wilma Lans, Lyrestad F-klass, 526) Naemi Edvinsson , Töreboda , 603) Thea Lundell Grangärdet 1, 606) Jasmin Perez Gustafsson, Torsö Skärgårdsskola 1-3, 621) Kajsa Samuelsson, Hasslerör 2, 622) Nanna Melakari, Hasslerör 2.

Födda 1999-2001:

466) Maria Isaksson, Mariestad, 542) Linnea Holmvik, Tidaholms SOK Sisu.

Gå, lunka, löp:

409) Morgan Seger, Friskis & Svettis, 438) Micael Björk, Sjötorp, 441) Markus Karlsson, Mariestad, 470) Åsa Danielsson, Mariestad, 474) Jonas Boberg, Sjötorp, 487) Magnus Kindbom, MBK, 494) Monica Jonsson, ARJ Transport/Service AB, 506) Håkan Ljungström, Sjötorp, 521) Robert Johansson, Lyrestad, 522) Ella Lundqvist, Mariestad, 524) Veronica Edvinsson, Töreboda, 529) Charlotte Andersson, Axvall, 531) Thomas Wallin, Skara, 536) Sara Appelgren, Mariestad, 537) Tommy Appelgren, TABK, 545) Ulf Gustafsson, VänerEnergi AB, 546) Hans Gustafsson, VänerEnergi AB, 547) Camilla Johansson, VänerEnergi AB, 548) Eva Berggren, VänerEnergi AB, 549) Carina Wallqvist, VänerEnergi AB, 573) Mattias Eklund, Tidavad skola, 574) Evelina Gustafsson, Tidavad skola, 575) Medeleine Bengtsson, Tidavad skola, 576) Sören Ottosson, Tidavad skola, 578) Robert Holm, Årnäs, 588) Emelie Leijon, 597) Tommy Pehrson, 599) Ann-Sofie Gustafsson, Mariestad, 604) Caroline Lundell, 618) Tomas Söderlid, Tidavad, 619) Marie Söderlid, Tidavad, 624) Emil Aronsson, Mariestad.

Kvinnor födda 1993:

44) Malin Strand, Sävedalens AIK.

Kvinnor födda 1976:

93) Jenny Johannesson, Mullsjö SOK.

Kvinnor födda 1986:

136) Sandra Andersson, IF Hagen FIK.

Kvinnor födda 1989:

145) Emma Hurtig, Trollhättans IF.

Kvinnor och män, motion:

401) Camilla Gustafsson, Torsö, 402) Habibullah Mahmoudi, Mariestad, 403) Yenny Rosén, Mariestad, 405) Fredric Luthman, Degerfors, 412) Johan Larsson, HV Skaraborg, 413) Lars-Åke Lundgren, Mariestad, 416) Malin Nilsson, Mariestad, 417) Arvid Bana, Mariestad, 425) Sven Johansson, Hova, 451) Marie Schwartz, Mammas flickor, 454) Maria Rissanen, Stenstorp, 456) Tomas Ljungström, Sjötorp, 461) Jill Olsson, Mariestad, 475) Matti Jokikokko, Motala AIF, 480) Douglas Gustafsson, Oxhornet Mariestad, 482) Malin Hellberg, Mariestad, 483) Charlotte Strand, Mariestad, 485) Erik Rundqvist, Mariestad, 511) Eyvor Andersson, Mariestad, 514) Samiel Nebiye, Luna Mariestad, 515) Awet Welday, Luna Mariestad, 516) Daniel Tesfuzgy, Luna Mariestad, 517) Mahdi Hosseni, Luna Mariestad, 518) Jorjo Jacob, Luna Mariestad, 519) Mahmoud Sabah, Luna Mariestad, 520) Hamid Yousufi, Luna Mariestad, 551) Edvard Karlsson, MannTeknik, 552) Evelina Bohwalli, MannTeknik, 553) Kenneth Larsson, MannTeknik, 579) Anne de Cloux, Mariestad, 580) Hanna Augustsson, Mariestad, 581) Maria Tingvall, Mariestad, 584) Sven-Inge Eriksson, Mariestad, 593) Göte Andersson, Lesjöfors Jogging, 594) Jan-Ove Lämgren, Östansjö SK, 596) Sanna Nilsson, Lesjöfors Jogging, 600) Irina Ericsson , Mariestad, 612) Sofia Skagerstam Borg, Mariestad, 613) Helena Holmberg, Mariestad, 617) Gustaf Andersson, Mariestad .

K40:

90) Loan Le, IFK Skövde FIK, 98) Lotta Haggård, Mariestads AIF.

K50:

58) Lotta Lindgren, FAIK, 61) Karina Malik, Mariestads AIF, 91) Elisabeth Kihlström, IFK Skövde FIK.

K55:

92) Inger Schön, IFK Skövde FIK.

K60:

493) Lubov Pospeshina, IFK Skövde FIK, 582) Inger Magnusson, IFK Skövde FIK.

K65:

419) Britt Hellmark, Lidköpings IS, 590) Yvonne Holmén, Mariestads AIF.

Kvinnor motion:

6) Hanna Andersson, Mariestad, 8) Carina Helin, IF Weimer Triathlon, 9) Tove Wickström, Lonesome Runners, 11) Ellen Björndahl, Falköping, 17) Elin Dehlin, Degerfors, 20) Maria Andersson, Lerdala, 26) Carin Freij, Lyrestad, 29) Aida Najafali, Mariestad, 33) Elisabet Ericsson, Hova IF, 36) Ulla Nordh, Mariestad, 57) Annica Caldeborg, Team Färed, 64) Caroline Lalli, Mariestad, 78) Therese Wessman, Mariestad, 81) Camilla Hermansson, Töreboda, 99) Cecilia Elofsson, Mariestad, 101) Åsa Ståhl, Mariestad, 104) Åsa Furustam, Mariestad, 116) Camilla Schöld, Mariestad, 117) Annica Olsson, Mariestad, 123) Heli Carlberg, Mariestad, 129) Linnea Bohwalli, MannTeknik, 139) Sandra Eriksson, Bromma, 140) Mathilda Lückner, Lundsbrunn, 147) Theres Nilsson, Hova, 148) Maria Smedberg, Hova, 149) Camilla Sten Jakobsson, Mariestad, 151) Annika Andersson, Mariestad.

Män:

10) Karl Wilenius, Istrums SK, 43) Fredrik Johansson, Mariestads AIF, 67) Andreas Öberg, Ryda SK, 83) Jonathan Johansson, IFK Skövde FIK, 84) Johan Stridsborg, IFK Skövde FIK, 118) Magnus Bodin, Tidaholms SOK Sisu, 131) Viktor S Dreierbakken, IF Göta Karlstad.

M35:

1) Andreas Magnusson, Mariestads AIF, 85) Nils Diehm, IFK Skövde FIK.

M40:

59) Jonas Wallerman, SOK Träff-Karlsborg, 62) Jerker Tegeman, Vedums AIS, 72) Ulf Larsson, SOK Träff-Karlsborg, 80) Fredrik Utgren, Ryda SK.

M45:

28) Per Carlsson, Mariestads AIF, 60) Wolfgang Malik, Mariestads AIF, 86) Stefan Ödman, IFK Skövde FIK.

M50:

18) Christer Svantesson, Vi som springer, 66) Martin Gustafsson, Mariestads AIF, 87) Per-Ola Dahmm, IFK Skövde FIK.

M55:

24) Lasse Jutemar, SOK Knallen, 68) Göran Linnarsson, SOK Unden, 88) Leif Bergström, IFK Skövde FIK, 89) Björn Furhoff, IFK Skövde FIK, 135) Lars Olsson, IF Hagen FIK.

M60:

488) Åke Olofsson, IFK Skövde FIK.

M65:

427) Lennart Johansson, Mariestads AIF, 471) Jan-Ove Andersson, Mariestads AIF, 484) Sven Inge Jansson, Mariestads AIF, 489) Bengt-Erik Enokssson, IFK Skövde FIK, 508) Bo Johansson, Mariestads AIF, 589) Sven-Gunnar Holmén, Mariestads AIF, 592) Martin Grudemo SOK Unden, 595) Lars Lindberg, Trollhättans IF.

M70:

473) Kurt Andersson, Istrums SK, 490) Leif Johansson, IFK Skövde FIK, 530) Bill Malm, Tidaholms SOK Sisu.

M75:

426) Lennart Hjalmarsson, Lidköpings IS, 491) Stig Eriksson, IFK Skövde FIK, 492) Göte Ivarsson, IFK Skövde FIK .

Motion, män:

2) Johannes Ekström, Mariestad, 3) Mikael Ek, Mariestad, 4) Michael Rogers Torsö, 5) Anton Svantesson, Mariestad, 7) Lars Kullberg, Skövde, 12) Filip Johansson, Mariestad, 13) Anders Löthgren, Arboga, 14) Malin Krook, Gäddans IF, 15) Krister Karlsson, Mariestad, 16) Markus Karlsson, Gäddans IF, 19) Peter Eriksson, Lerdala, 21) Henrik Hård, MAIF Handboll, 22) Henrik Song, Mariestad, 23) Albin Jonsson, Skara, 25) Mernn Mengstab, Lugnås, 27) Nils Carlsson, Försvarsmakten, 30) Henrik Ahlberg, Försvarsmakten, 31) Patrik Johansson, Göteborg, 32) Mikael Larsson, UW-ELAST AB, 34) Daniel Brandström, OK Skogsstjärnan, 35) Per Brandström, OK Skogsstjärnan, 37) Olle Öhgren, Mariestad, 38) Jan-Eric Fernstedt, Lyrestad, 39) Thomas Blom, Töreboda, 40) Nils Bladh, Torsö BIF, 41) Fredrik Johnsson, Mariestad, 42) Anders Sahlin, Daloc Motion & Fritid, 45) Magnus Lundell, Försvarsmakten, 46) Morgan Östmanm, Electrolux IF, 47) Lars Johansson, Electrolux IF, 48) Anders Larsson, Electrolux IF, 49) Jörgen Wiren, Electrolux IF, 50) Johnny Rosén, Electrolux IF, 51) Rune Söderberg, Electrolux IF, 52) Peter Rieckman, Electrolux IF, 53) Joakim Öhgren, Electrolux IF, 54) Mikael Johansson, Electrolux IF, 55) Jörgen Larm, Electrolux IF, 56) Bo Magnusson, Electrolux IF, 63) Bertil Svensson, Hova, 65) Markus Andersson, Mullsjö, 69) Jonas Johnsson, Tibro, 70) David Lönnkvist, Mariestad, 71) Henric Götvall, UW-ELAST AB, 73) Andreas Nyberg, ARJ Transport AB, 74) Daniel Bergström, Stenstorp, 75) Johan Gradeen, Mariestad, 76) Alexey Klimenov, Mariestad, 77) Fredrik Malm, Skövde, 79) Lars-Göran Karlsson-Broström, Sniglarnas AB, 82) Anders Ahl, Vänersborg, 94) Krister Holst, Mariestad, 95) Erik Hällsås, Lyrestad, 96) Ulf Karlander, Mariestad-Marieholm Rotaryklubb, 97) Jörgen Nielsen, Mariestad, 100) Rikard Ståhl, Mariestad, 102) Mikael Nilsson, Mariestad, 103) Carl Jungert, Mariestads friluftsklubb, 105) Tobias Johansson, Mariestad, 106) Patrik Karlsson, Mariestad, 107) Anders Israelsson, Mariestad, 108) Markus Israelsson, Mariestad, 109) Morgan Holmberg, Lonesome Runners , 110) Mikael Bichis, DS Smith IF, 111) Mats Pethrus, Mariestad, 112) Kristoffer Ringström, Holmgillrets gård, 113) Maher Abdulhalil Mohammed Al-Qalisi, Luna Mariestad, 1996, 114) Nasratullah Safi, Luna Mariestad, 115) Magnus Arvidsson, Töreboda, 119) Tony Larsson, Skövde, 120) Robert Funke, Götenehus FK, 121) Patrik Andersson, Holmgillrets gård, 122) Anton Klint, Mariestad, 124) Oscar Carlberg, Mariestad, 125) Rolf Åkesson, VänerEnergi AB, 126) Kjell-Åke Wallström, VänerEnergi AB, 127) Erik Jones, Mariestads Bois, 128) Morgan Karlsson, MannTeknik, 130) Anders Eskilsson, MannTeknik, 132) Ove Jerenvik, Mariestad, 133) Kristian Byhlén, Mariestad, 134) Jens Andersson, Försvarsmakten, 137) Mikael Lennartsson, Försvarsmakten, 138) Peter Gustafsson, Mariestads AIF Handboll, 141) Jan Arvidsson, SA Möbler AB, Tibro, 142) Martin Persson, Mariestad, 143) Vilhelm Bäckström Bergman, Mariestads AIF, 144) Joakim Lindgren, Töreboda, 146) Håkan Andersson, Lesjöfors Jogging, 150) Andreas Nordkvist, Mariestad, 152) Martin Nyman, Mariestad, 455) Harri Pesonen, Electrolux IF.

P02:

422) Johan Freij, Lyrestad 6, 463) Melker Hård, MAIF Handboll P02, 472) Herman Svensson, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 568) Filip Andersson, Tidavad 6, 569) Axel Eklund Tidavad 6, 572) Tore Palm, Tidavad 6, 587) Marcus Leijon, Lillängsskolan 6.

P03:

404) Kevin Shahbazi, Grangärdet 5, 414) Hampus Andersson, Hällekis, 432) Carl Mann, Högelid 5b, 434) Oscar Rylander, Lyrestad 5, 458) Jakob Malik, Grangärdet 5, 495) Alfred Elofsson, Flitiga Lisan 5, 504) Samuel Nordin, Högelid 5b, 510) Mattias Israelsson, Hasslerör 5, 540) Joel Andersson, Högelid 5b, 567) Ludwig Mann, Tidavad 5, 583) Johan Gustafsson, Mariestads AIF, 585) Isac Julin, Tidavad 5, 605) Benjamin Perez Gustafsson, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 607) Edvin Gladh, Grangärdet 5, 610) Hannes Jungert, Lillängsskolan 5, 611) Nils Jakobsson, Lillängsskolan 5.

P04:

410) Gilbert Persson, Ullervad 4, 421) Qvintus Lalli, Högelid 4a, 424) Alfred, Fernstedt, Lyrestad 4, 443) Wilhelm Bergqvist, Högelid 4a, 447) Loke Bladh, Högelid 4a, 462) Lukas Hermansson, Högelid 4a, 464) Zakarias Hällsten, Högelid 4b, 465) Loah Österlindh Gerenmark, Falköpings AIK OK, 476) Olle Jernberg Lindegren, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 479) Noel Kindbom, Högelid 4b, 481) Owen Storm, Jula BK, 538) Anton Jansson, Kronopark 5 , 550) Axel Larsson, Jula BK, 565) Victor Johansson, Tidavad 4, 602) Anton Lundell, Lillängsskolan 4, 609) Emil Sundberg, Högelid 4a.

P05:

415) Lukas Andersson, Hällekis, 423) Noel Ericsson, Ullervad, 428) William Olsson, Kronopark 3, 442) Olof Bergqvist, Högelid 3a, 446) Oliwer Modigh, Ullervad 3, 460) Alvin Davidsson, Töreboda, 468) Leo Gullberg, Lyrestad 3, 497) Jacob Haggård, Leksberg 3, 500) Filip Hermansson, Kronopark 3, 503) Felix Lundholm, Ullervad 3, 525) Eddie Edvinsson, Mariestads AIF, 528) Oliver Önnefors, Kronopark 3, 533) Viktor Appelgren, Grangärdet 3, 541) Raoul Schulteiss, Tibro AIK friidrott, 544) Axel Blom, Mariestads AIF, 559) Edvin Bengtsson, Tidavad 3, 562) Hannes Lindqvist, Tidavad 3, 563) Pelle Nordin, Tidavad 3, 614) Emil Josefsson, Kronopark 3, 615) Elis Wiik, Leksberg 3, 620) Fabian Nyman, Bois hockey Team-05.

Pojkar födda 2005 eller senare:

411) Anton Persson, Ullervad 2, 418) Theo Engelbrektsson, Ullervad 2, 420) Ossian Carlsson, Kronopark 1, 429) Gustav Olsson, Kronopark 1, 430) Edwin Lans, Lyrestad 2, 436) Malte Brandström, OK Skogsstjärnan, 440) Melvin Karlsson, Högelid 2a, 444) Isa Iqbal , Lockerud 2, 445) Moosa Iqbal, Mariestad, 448) Leon Bladh, Högelid 2a, 449) Robin Larsson, Högelid F-klass Bojen, 450) Sam Aronsson, Töreboda, 2008, 452) Felix Hällsås, Kronopark 2, 459) Erik Nilsson Torsö Skärgårdsskola 4-6, 467) Melvin Boberg, Sjötorp, 469) Lucas Lundahl, Lillängsskolan 2, 478) Wilmer Kindbom, Högelid F-klass Fyren, 486) Hugo Svensson, Kronopark 2, 496) Gottfrid Elofsson, Flitiga Lisan 2, 499) Nils Ståhl, Kronopark 2, 501) Samuel Andersson, Skulebo SK, 523) Robin Karlsson, Kronopark F-klass 2008, 532) Anton Markusson, Hasslerör 2, 534) Simon Appelgren, Grangärdet 1, 535) Jesper Appelgren, Mariestad, 539) Leo Wallin , Högelid 2a, 554) Arvid Bengtsson, Tidavad 1, 555) Ville Gustafsson, Tidavad 1, 556) Karl Gustafsson, Tidavad 1, 557) Holger Söderlid, Tidavad 2, 558) Carl Wahn, Tidavad 2, 577) Måns Holm, Årnäs, 586) Erik Leijon, Mariestad, 598) Carl Gustafsson, Högelid F-klass Bojen, 608) Malik Safi, Grangärdet 1.

P99-01:

477) Carl Bergquist, Mariestads AIF, 502) Filip Jungert, Mariestads friluftsklubb, 512) Abdelkadar Ouazzane, Luna Mariestad, 513) Homayoon Amiri, Luna Mariestad.

F02:

527) Lovisa Ribberström, IBK Lockerud F02, 570) Ellen Johansson Tidavad 6, 571) Lovisa Mann, Tidavad 6,

F03:

435) Matilda Appell, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 498) Maja Ståhl, Kronopark 5, 509) Margit Hägglund, Älgarås skola, 543) Linnéa Skogsberg Claesson, Ullervad 5, 616) Linnea Sandberg, Kronopark 5.

F04:

406) Filippa Seger, Lillängsskolan 4, 437) Lisa Svensson, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 453) Felicia Hällsås, Kronopark 4, 457) Linda Ekström, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 505) Olivia Modig , Högelid 4a, 507) Hanna Eklund, Högelid 4a, 566) Elsa Palm, Tidavad 4, 591) Nanny Kindbom, Tibro AIK friidrott, 623) Norah Carmbrant, Moholm.

F05:

433) Johanna Alpsten, Ullervad 3, 439) Ida Björk, Lyrestad 3, 560) Maj Eklund, Tidavad 3, 561) Sarah Johansson, Tidavad 3, 564) Ida Söderlid, Tidavad 3, 601) Hilda Andersson, Lockerud 3.

Födda 2006 eller senare:

407) Fanny Seger, Lillängsskolan F-klass, 408) Freja Seger, Lillängsskolan 1, 431) Wilma Lans, Lyrestad F-klass, 526) Naemi Edvinsson , Töreboda , 603) Thea Lundell Grangärdet 1, 606) Jasmin Perez Gustafsson, Torsö Skärgårdsskola 1-3, 621) Kajsa Samuelsson, Hasslerör 2, 622) Nanna Melakari, Hasslerör 2.

Födda 1999-2001:

466) Maria Isaksson, Mariestad, 542) Linnea Holmvik, Tidaholms SOK Sisu.

Gå, lunka, löp:

409) Morgan Seger, Friskis & Svettis, 438) Micael Björk, Sjötorp, 441) Markus Karlsson, Mariestad, 470) Åsa Danielsson, Mariestad, 474) Jonas Boberg, Sjötorp, 487) Magnus Kindbom, MBK, 494) Monica Jonsson, ARJ Transport/Service AB, 506) Håkan Ljungström, Sjötorp, 521) Robert Johansson, Lyrestad, 522) Ella Lundqvist, Mariestad, 524) Veronica Edvinsson, Töreboda, 529) Charlotte Andersson, Axvall, 531) Thomas Wallin, Skara, 536) Sara Appelgren, Mariestad, 537) Tommy Appelgren, TABK, 545) Ulf Gustafsson, VänerEnergi AB, 546) Hans Gustafsson, VänerEnergi AB, 547) Camilla Johansson, VänerEnergi AB, 548) Eva Berggren, VänerEnergi AB, 549) Carina Wallqvist, VänerEnergi AB, 573) Mattias Eklund, Tidavad skola, 574) Evelina Gustafsson, Tidavad skola, 575) Medeleine Bengtsson, Tidavad skola, 576) Sören Ottosson, Tidavad skola, 578) Robert Holm, Årnäs, 588) Emelie Leijon, 597) Tommy Pehrson, 599) Ann-Sofie Gustafsson, Mariestad, 604) Caroline Lundell, 618) Tomas Söderlid, Tidavad, 619) Marie Söderlid, Tidavad, 624) Emil Aronsson, Mariestad.

Kvinnor födda 1993:

44) Malin Strand, Sävedalens AIK.

Kvinnor födda 1976:

93) Jenny Johannesson, Mullsjö SOK.

Kvinnor födda 1986:

136) Sandra Andersson, IF Hagen FIK.

Kvinnor födda 1989:

145) Emma Hurtig, Trollhättans IF.

Kvinnor och män, motion:

401) Camilla Gustafsson, Torsö, 402) Habibullah Mahmoudi, Mariestad, 403) Yenny Rosén, Mariestad, 405) Fredric Luthman, Degerfors, 412) Johan Larsson, HV Skaraborg, 413) Lars-Åke Lundgren, Mariestad, 416) Malin Nilsson, Mariestad, 417) Arvid Bana, Mariestad, 425) Sven Johansson, Hova, 451) Marie Schwartz, Mammas flickor, 454) Maria Rissanen, Stenstorp, 456) Tomas Ljungström, Sjötorp, 461) Jill Olsson, Mariestad, 475) Matti Jokikokko, Motala AIF, 480) Douglas Gustafsson, Oxhornet Mariestad, 482) Malin Hellberg, Mariestad, 483) Charlotte Strand, Mariestad, 485) Erik Rundqvist, Mariestad, 511) Eyvor Andersson, Mariestad, 514) Samiel Nebiye, Luna Mariestad, 515) Awet Welday, Luna Mariestad, 516) Daniel Tesfuzgy, Luna Mariestad, 517) Mahdi Hosseni, Luna Mariestad, 518) Jorjo Jacob, Luna Mariestad, 519) Mahmoud Sabah, Luna Mariestad, 520) Hamid Yousufi, Luna Mariestad, 551) Edvard Karlsson, MannTeknik, 552) Evelina Bohwalli, MannTeknik, 553) Kenneth Larsson, MannTeknik, 579) Anne de Cloux, Mariestad, 580) Hanna Augustsson, Mariestad, 581) Maria Tingvall, Mariestad, 584) Sven-Inge Eriksson, Mariestad, 593) Göte Andersson, Lesjöfors Jogging, 594) Jan-Ove Lämgren, Östansjö SK, 596) Sanna Nilsson, Lesjöfors Jogging, 600) Irina Ericsson , Mariestad, 612) Sofia Skagerstam Borg, Mariestad, 613) Helena Holmberg, Mariestad, 617) Gustaf Andersson, Mariestad .

K40:

90) Loan Le, IFK Skövde FIK, 98) Lotta Haggård, Mariestads AIF.

K50:

58) Lotta Lindgren, FAIK, 61) Karina Malik, Mariestads AIF, 91) Elisabeth Kihlström, IFK Skövde FIK.

K55:

92) Inger Schön, IFK Skövde FIK.

K60:

493) Lubov Pospeshina, IFK Skövde FIK, 582) Inger Magnusson, IFK Skövde FIK.

K65:

419) Britt Hellmark, Lidköpings IS, 590) Yvonne Holmén, Mariestads AIF.

Kvinnor motion:

6) Hanna Andersson, Mariestad, 8) Carina Helin, IF Weimer Triathlon, 9) Tove Wickström, Lonesome Runners, 11) Ellen Björndahl, Falköping, 17) Elin Dehlin, Degerfors, 20) Maria Andersson, Lerdala, 26) Carin Freij, Lyrestad, 29) Aida Najafali, Mariestad, 33) Elisabet Ericsson, Hova IF, 36) Ulla Nordh, Mariestad, 57) Annica Caldeborg, Team Färed, 64) Caroline Lalli, Mariestad, 78) Therese Wessman, Mariestad, 81) Camilla Hermansson, Töreboda, 99) Cecilia Elofsson, Mariestad, 101) Åsa Ståhl, Mariestad, 104) Åsa Furustam, Mariestad, 116) Camilla Schöld, Mariestad, 117) Annica Olsson, Mariestad, 123) Heli Carlberg, Mariestad, 129) Linnea Bohwalli, MannTeknik, 139) Sandra Eriksson, Bromma, 140) Mathilda Lückner, Lundsbrunn, 147) Theres Nilsson, Hova, 148) Maria Smedberg, Hova, 149) Camilla Sten Jakobsson, Mariestad, 151) Annika Andersson, Mariestad.

Män:

10) Karl Wilenius, Istrums SK, 43) Fredrik Johansson, Mariestads AIF, 67) Andreas Öberg, Ryda SK, 83) Jonathan Johansson, IFK Skövde FIK, 84) Johan Stridsborg, IFK Skövde FIK, 118) Magnus Bodin, Tidaholms SOK Sisu, 131) Viktor S Dreierbakken, IF Göta Karlstad.

M35:

1) Andreas Magnusson, Mariestads AIF, 85) Nils Diehm, IFK Skövde FIK.

M40:

59) Jonas Wallerman, SOK Träff-Karlsborg, 62) Jerker Tegeman, Vedums AIS, 72) Ulf Larsson, SOK Träff-Karlsborg, 80) Fredrik Utgren, Ryda SK.

M45:

28) Per Carlsson, Mariestads AIF, 60) Wolfgang Malik, Mariestads AIF, 86) Stefan Ödman, IFK Skövde FIK.

M50:

18) Christer Svantesson, Vi som springer, 66) Martin Gustafsson, Mariestads AIF, 87) Per-Ola Dahmm, IFK Skövde FIK.

M55:

24) Lasse Jutemar, SOK Knallen, 68) Göran Linnarsson, SOK Unden, 88) Leif Bergström, IFK Skövde FIK, 89) Björn Furhoff, IFK Skövde FIK, 135) Lars Olsson, IF Hagen FIK.

M60:

488) Åke Olofsson, IFK Skövde FIK.

M65:

427) Lennart Johansson, Mariestads AIF, 471) Jan-Ove Andersson, Mariestads AIF, 484) Sven Inge Jansson, Mariestads AIF, 489) Bengt-Erik Enokssson, IFK Skövde FIK, 508) Bo Johansson, Mariestads AIF, 589) Sven-Gunnar Holmén, Mariestads AIF, 592) Martin Grudemo SOK Unden, 595) Lars Lindberg, Trollhättans IF.

M70:

473) Kurt Andersson, Istrums SK, 490) Leif Johansson, IFK Skövde FIK, 530) Bill Malm, Tidaholms SOK Sisu.

M75:

426) Lennart Hjalmarsson, Lidköpings IS, 491) Stig Eriksson, IFK Skövde FIK, 492) Göte Ivarsson, IFK Skövde FIK .

Motion, män:

2) Johannes Ekström, Mariestad, 3) Mikael Ek, Mariestad, 4) Michael Rogers Torsö, 5) Anton Svantesson, Mariestad, 7) Lars Kullberg, Skövde, 12) Filip Johansson, Mariestad, 13) Anders Löthgren, Arboga, 14) Malin Krook, Gäddans IF, 15) Krister Karlsson, Mariestad, 16) Markus Karlsson, Gäddans IF, 19) Peter Eriksson, Lerdala, 21) Henrik Hård, MAIF Handboll, 22) Henrik Song, Mariestad, 23) Albin Jonsson, Skara, 25) Mernn Mengstab, Lugnås, 27) Nils Carlsson, Försvarsmakten, 30) Henrik Ahlberg, Försvarsmakten, 31) Patrik Johansson, Göteborg, 32) Mikael Larsson, UW-ELAST AB, 34) Daniel Brandström, OK Skogsstjärnan, 35) Per Brandström, OK Skogsstjärnan, 37) Olle Öhgren, Mariestad, 38) Jan-Eric Fernstedt, Lyrestad, 39) Thomas Blom, Töreboda, 40) Nils Bladh, Torsö BIF, 41) Fredrik Johnsson, Mariestad, 42) Anders Sahlin, Daloc Motion & Fritid, 45) Magnus Lundell, Försvarsmakten, 46) Morgan Östmanm, Electrolux IF, 47) Lars Johansson, Electrolux IF, 48) Anders Larsson, Electrolux IF, 49) Jörgen Wiren, Electrolux IF, 50) Johnny Rosén, Electrolux IF, 51) Rune Söderberg, Electrolux IF, 52) Peter Rieckman, Electrolux IF, 53) Joakim Öhgren, Electrolux IF, 54) Mikael Johansson, Electrolux IF, 55) Jörgen Larm, Electrolux IF, 56) Bo Magnusson, Electrolux IF, 63) Bertil Svensson, Hova, 65) Markus Andersson, Mullsjö, 69) Jonas Johnsson, Tibro, 70) David Lönnkvist, Mariestad, 71) Henric Götvall, UW-ELAST AB, 73) Andreas Nyberg, ARJ Transport AB, 74) Daniel Bergström, Stenstorp, 75) Johan Gradeen, Mariestad, 76) Alexey Klimenov, Mariestad, 77) Fredrik Malm, Skövde, 79) Lars-Göran Karlsson-Broström, Sniglarnas AB, 82) Anders Ahl, Vänersborg, 94) Krister Holst, Mariestad, 95) Erik Hällsås, Lyrestad, 96) Ulf Karlander, Mariestad-Marieholm Rotaryklubb, 97) Jörgen Nielsen, Mariestad, 100) Rikard Ståhl, Mariestad, 102) Mikael Nilsson, Mariestad, 103) Carl Jungert, Mariestads friluftsklubb, 105) Tobias Johansson, Mariestad, 106) Patrik Karlsson, Mariestad, 107) Anders Israelsson, Mariestad, 108) Markus Israelsson, Mariestad, 109) Morgan Holmberg, Lonesome Runners , 110) Mikael Bichis, DS Smith IF, 111) Mats Pethrus, Mariestad, 112) Kristoffer Ringström, Holmgillrets gård, 113) Maher Abdulhalil Mohammed Al-Qalisi, Luna Mariestad, 1996, 114) Nasratullah Safi, Luna Mariestad, 115) Magnus Arvidsson, Töreboda, 119) Tony Larsson, Skövde, 120) Robert Funke, Götenehus FK, 121) Patrik Andersson, Holmgillrets gård, 122) Anton Klint, Mariestad, 124) Oscar Carlberg, Mariestad, 125) Rolf Åkesson, VänerEnergi AB, 126) Kjell-Åke Wallström, VänerEnergi AB, 127) Erik Jones, Mariestads Bois, 128) Morgan Karlsson, MannTeknik, 130) Anders Eskilsson, MannTeknik, 132) Ove Jerenvik, Mariestad, 133) Kristian Byhlén, Mariestad, 134) Jens Andersson, Försvarsmakten, 137) Mikael Lennartsson, Försvarsmakten, 138) Peter Gustafsson, Mariestads AIF Handboll, 141) Jan Arvidsson, SA Möbler AB, Tibro, 142) Martin Persson, Mariestad, 143) Vilhelm Bäckström Bergman, Mariestads AIF, 144) Joakim Lindgren, Töreboda, 146) Håkan Andersson, Lesjöfors Jogging, 150) Andreas Nordkvist, Mariestad, 152) Martin Nyman, Mariestad, 455) Harri Pesonen, Electrolux IF.

P02:

422) Johan Freij, Lyrestad 6, 463) Melker Hård, MAIF Handboll P02, 472) Herman Svensson, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 568) Filip Andersson, Tidavad 6, 569) Axel Eklund Tidavad 6, 572) Tore Palm, Tidavad 6, 587) Marcus Leijon, Lillängsskolan 6.

P03:

404) Kevin Shahbazi, Grangärdet 5, 414) Hampus Andersson, Hällekis, 432) Carl Mann, Högelid 5b, 434) Oscar Rylander, Lyrestad 5, 458) Jakob Malik, Grangärdet 5, 495) Alfred Elofsson, Flitiga Lisan 5, 504) Samuel Nordin, Högelid 5b, 510) Mattias Israelsson, Hasslerör 5, 540) Joel Andersson, Högelid 5b, 567) Ludwig Mann, Tidavad 5, 583) Johan Gustafsson, Mariestads AIF, 585) Isac Julin, Tidavad 5, 605) Benjamin Perez Gustafsson, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 607) Edvin Gladh, Grangärdet 5, 610) Hannes Jungert, Lillängsskolan 5, 611) Nils Jakobsson, Lillängsskolan 5.

P04:

410) Gilbert Persson, Ullervad 4, 421) Qvintus Lalli, Högelid 4a, 424) Alfred, Fernstedt, Lyrestad 4, 443) Wilhelm Bergqvist, Högelid 4a, 447) Loke Bladh, Högelid 4a, 462) Lukas Hermansson, Högelid 4a, 464) Zakarias Hällsten, Högelid 4b, 465) Loah Österlindh Gerenmark, Falköpings AIK OK, 476) Olle Jernberg Lindegren, Torsö Skärgårdsskola 4-6, 479) Noel Kindbom, Högelid 4b, 481) Owen Storm, Jula BK, 538) Anton Jansson, Kronopark 5 , 550) Axel Larsson, Jula BK, 565) Victor Johansson, Tidavad 4, 602) Anton Lundell, Lillängsskolan 4, 609) Emil Sundberg, Högelid 4a.

P05:

415) Lukas Andersson, Hällekis, 423) Noel Ericsson, Ullervad, 428) William Olsson, Kronopark 3, 442) Olof Bergqvist, Högelid 3a, 446) Oliwer Modigh, Ullervad 3, 460) Alvin Davidsson, Töreboda, 468) Leo Gullberg, Lyrestad 3, 497) Jacob Haggård, Leksberg 3, 500) Filip Hermansson, Kronopark 3, 503) Felix Lundholm, Ullervad 3, 525) Eddie Edvinsson, Mariestads AIF, 528) Oliver Önnefors, Kronopark 3, 533) Viktor Appelgren, Grangärdet 3, 541) Raoul Schulteiss, Tibro AIK friidrott, 544) Axel Blom, Mariestads AIF, 559) Edvin Bengtsson, Tidavad 3, 562) Hannes Lindqvist, Tidavad 3, 563) Pelle Nordin, Tidavad 3, 614) Emil Josefsson, Kronopark 3, 615) Elis Wiik, Leksberg 3, 620) Fabian Nyman, Bois hockey Team-05.

Pojkar födda 2005 eller senare:

411) Anton Persson, Ullervad 2, 418) Theo Engelbrektsson, Ullervad 2, 420) Ossian Carlsson, Kronopark 1, 429) Gustav Olsson, Kronopark 1, 430) Edwin Lans, Lyrestad 2, 436) Malte Brandström, OK Skogsstjärnan, 440) Melvin Karlsson, Högelid 2a, 444) Isa Iqbal , Lockerud 2, 445) Moosa Iqbal, Mariestad, 448) Leon Bladh, Högelid 2a, 449) Robin Larsson, Högelid F-klass Bojen, 450) Sam Aronsson, Töreboda, 2008, 452) Felix Hällsås, Kronopark 2, 459) Erik Nilsson Torsö Skärgårdsskola 4-6, 467) Melvin Boberg, Sjötorp, 469) Lucas Lundahl, Lillängsskolan 2, 478) Wilmer Kindbom, Högelid F-klass Fyren, 486) Hugo Svensson, Kronopark 2, 496) Gottfrid Elofsson, Flitiga Lisan 2, 499) Nils Ståhl, Kronopark 2, 501) Samuel Andersson, Skulebo SK, 523) Robin Karlsson, Kronopark F-klass 2008, 532) Anton Markusson, Hasslerör 2, 534) Simon Appelgren, Grangärdet 1, 535) Jesper Appelgren, Mariestad, 539) Leo Wallin , Högelid 2a, 554) Arvid Bengtsson, Tidavad 1, 555) Ville Gustafsson, Tidavad 1, 556) Karl Gustafsson, Tidavad 1, 557) Holger Söderlid, Tidavad 2, 558) Carl Wahn, Tidavad 2, 577) Måns Holm, Årnäs, 586) Erik Leijon, Mariestad, 598) Carl Gustafsson, Högelid F-klass Bojen, 608) Malik Safi, Grangärdet 1.

P99-01:

477) Carl Bergquist, Mariestads AIF, 502) Filip Jungert, Mariestads friluftsklubb, 512) Abdelkadar Ouazzane, Luna Mariestad, 513) Homayoon Amiri, Luna Mariestad.