18 dec 2014 06:00

23 jan 2015 13:57

Glöggfest hos Aktiva seniorer

MARIESTAD

Som avslutning på en aktiv höst samlades ett 30-tal Aktiva seniorer för att ha en liten glöggfest onsdagen den 10 december. Lars Forsberg och Only Two underhöll med ett antal kända och några inte så kända julsånger. Gruppen är något av en favorit bland föreningens medlemmar och den fick många applåder och lovord.

Glöggen och allsången värmde under ett par timmar medan höststormen ven utomhus.

Som avslutning på en aktiv höst samlades ett 30-tal Aktiva seniorer för att ha en liten glöggfest onsdagen den 10 december. Lars Forsberg och Only Two underhöll med ett antal kända och några inte så kända julsånger. Gruppen är något av en favorit bland föreningens medlemmar och den fick många applåder och lovord.

Glöggen och allsången värmde under ett par timmar medan höststormen ven utomhus.