08 jul 2014 12:40

23 jan 2015 14:39

Hjärt- och lungföreningen samlades på Torsö

Ett 40-tal medlemmar från Hjärt-lungföreningen i norra Skaraborg, besökte häromdagen Lennart och Margit Johansson på Marieberg på Torsö.

I solskenet avnjöt deltagarna medförd fika. Föreningens dragspelare Per Kämpe och Gunnar Johansson underhöll. Och en tipspromenad med många priser avslutade den trevliga samvaron som under åren blivit en tradition.

Foto: Kerstin Kämpe.

Ett 40-tal medlemmar från Hjärt-lungföreningen i norra Skaraborg, besökte häromdagen Lennart och Margit Johansson på Marieberg på Torsö.

I solskenet avnjöt deltagarna medförd fika. Föreningens dragspelare Per Kämpe och Gunnar Johansson underhöll. Och en tipspromenad med många priser avslutade den trevliga samvaron som under åren blivit en tradition.

Foto: Kerstin Kämpe.