06 maj 2016 06:00

06 maj 2016 06:00

Startlista för Springtime

LÖPNING

Här är alla startande i årets Springtime.

F00-02:

598) Tilda Borell MAIF handboll, 599) Malin Broo MAIF handboll, 600) Bleona Gerbeshi MAIF handboll, 601) Malin Gustavsson MAIF handboll, 602) Malin Jernberg/Lindgren MAIF handboll, 604) Elvira Mellberg MAIF handboll, 603) Ida Meyer MAIF handboll, 605) Filippa Nyman MAIF handboll, 606) Alva Olsson MAIF handboll, 597) Felicia Storm-Karlén Götene, 485) Sara Wallskog Moholm.

F03:

483) Margit Hägglund Älgarås 6.

F04:

575) Linda Ekström Torsö Skärgårdsskola 5, 617) Linn Folkesson Skagersvik, 594) Felicia Hällsås Kronopark 5 a, 423) Agnes Karlsson Lillängsskolan 5, 406) Smilla Larsson Gullspång, 436) Isabelle Olsson Leksberg 5,

437) Nicole Olsson Leksberg 5, 469) Filippa Seger Lillängsskolan 5, 473) Ebba Svensson Ullervad 5, 484) Elsa Wallskog Moholm 5, 493) Filippa Wirén Leksberg 5.

F05:

556) Maj Eklund Tidavad 4, 558) Sarah Johansson Tidavad 4, 591) Amanda Stenander Götene.

F06:

529) Moa Boberg Lockerud 3, 420) Jasmin Perez-Gustafsson Torsö skola 3, 590) Sara Storm-Andersson Grava SK Karlstad, 490) Stina Thunborg Högelid 3A.

Flickor födda 2007 el senare:

495) Linnéa Bengtsson Lyrestad 2, 574) Emma Bjelkholm Grangärdet 2, 610) Novali Blomqvist Kvarnstenen Förskoleklass, 465) Naemi Edvinsson Töreboda, 533) Hanna Haggård Leksberg 2, 552) Kajsa Lisa Haglund Tidavad 2, 585) Maja Ingwersen Upplands-Väsby, 577) Othilia Kittelfors Mariestad, 586) Wilma Lans Lyrestad 1, 572) Thea Lundell Grangärdet 2, 618) Fanny Seger Lillängsskolan 1,630) Jilinne Skarin Mariestad, 429) Moa Sundberg Högelid 1 b 413) Selma Wiik Leksberg 1.

Gå-lunka-löp

411) Sofie Wiik Mariestad, 414) Julia Agö Mariestad, 435) Sara Appelgren Mariestad, 496) Ola Bengtsson Lyrestad, 593) Patrik Björkdahl Grangärdet 6 Bois, 5769 Carl-Fredrik Bundy Mariestad, 613) Annica Caldeborg Töreboda, 466) Veronica Edvinsson Töreboda, 541) Hans Gustafsson VänerEnergi, 421) Mattias Gustafsson Torsö, 530) Robert Holm Årnäs, 542) Mika Karlsson VänerEnergi, 620) Robin W Karlsson Mariestad, 619) Sofia Karlsson Mariestad, 566) Magnus Kindbom MBK, 624) Carl Larsson Mariestad, 569) Maria Larsson Mariestad, 489) Håkan Ljungström Sjötorp, 540) Harri Magnusson VänerEnergi, 629) Rikard Skarin Mariestad,, 430) Eva Sundberg Mariestad, 431) SvenEgil Svensson Mariestad, 562) Tomas Söderlid Tidavad skola, 506) Christian Thorold Mariestad, 527) Stefan Åsberg Mariestad, 563) Fredrik Önnefors Tidavad skola, 564) Johan Östlund Tidavad skola.

Kvinnor födda 1986:

75) Sandra Andersson IF Hagen FIK.

Kvinnor födda 1983:

5) Catrin Holmvik Triathlon väst.

Kvinnor födda 1976:

18) Jenny Johannesson Mullsjö SOK.

Kvinnor födda 1979:

8) Pernilla Lundberg Hjo Multisportklubb.

Kvinnor födda 1993:

136) Malin Strand Sävedalens AIK 1993 K

Kvinnor och män motion:

446) Henrik Abrahamsson Vänergymnasiet, 481) Frida Andersson Mariestad, 538) Göte Andersson Lesjöfors Jogging, 480) Hanna Andersson Mariestad, 523) Jimmy Andersson Mariestad, 442) Johanna Andersson Vänergymnasiet, 476) Per Andersson Electrolux IF, 537) Sanna Andersson Lesjöfors Jogging, 487) Zoe Andersson Umara Sport (USC), 511) Hans Blomqvist Mariestad, 471) Jan Ekman Ryda SK, 457) Ronia Ekman Kullavik, 403) Johannes Ekström Mariestad, 500) Cecilia Elofsson Österåsens förskola, 534) Ammi Eriksson Mariestad, 56) Anna Grande Mariestad, 510) Douglas Gustafsson Mariestad, 401) Karin Gustafsson Lidköping,

608) Peter Gustafsson MAIF handboll, 477) Peder Gustavsson Electrolux IF, 539) Per Hagejärd VänerEnergi, 410) Anette Hedberg Mariestad, 409) Torbjörn Hedberg Mariestad, 448) Markus Humpi Claesson Vänergymnasiet, 425) Carin Johansson Töreboda, 438) Erika Johansson Töreboda, 407) Felicia Johansson Mariestad, 408) Emilia Kardéus Otterbäcken, 517) Edvard Karlsson Mann Teknik, 441) Ellinor Karlsson Vänergymnasiet, 615) Marita Karlsson Undenäs, 515) Sabine Kopplin Mann Teknik, 467) Johan Larsson Hv Skaraborg, 518) Kenneth Larsson Mann Teknik, 449) Kerstin Larsson Vänergymnasiet, 443) My Larsson Vänergymnasiet 1999, 516) Guanying Li Mann Teknik, 463) Maria Lugn Mariestad, 402) Fredric Luthman Degerfors, 584) Jan-Ove Lämgren Skörnen, 498) Marta Macoritto Mariestad, 404) Malin Nilsson Mariestad, 440) Perry Olsson Vänergymnasiet 1996, 571) Eive Pakkanen Mariestad, 570) Isak Pakkanen Mariestad, 439) Karl Prytz Vänergymnasiet, 445) Pontus Ragnarsson Vänergymnasiet, 565) Malin Stålklint Mariestad, 447) Hannah Svensson Vänergymnasiet, 422) Maria Tingvall Mariestad, 444) Beatrice Westholm Vänergymnasiet, 583) Tuva Winberg Lundsbrunn.

Kvinnor motion:

6) Therese Andersson Götene, 96) Evelina Bohwalli Mann Teknik, 34) Elin Dehlin Degerfors, 121) Ingela Gladh Mariestad, 103) Lotta Haggård Mariestad, 125) Camilla Hallberg Lab4Kids, 128) Sofia Hellgren Undenäs, 120) Emmy Jansson Mariestad, 14) Anna Kihlén Göteborg, 54) Anna Kjäll Hova, 76) Caroline Lalli Mariestad, 38) Lena Larsson Mariestad, 37) Marianne Larsson Mariestad, 93) Emelie Leijon DS Smith, 42) Lotta Lindgren Falköping, 78) Karin Lindh Mariestad, 62) Jessica Magnusson Mariestad, 35) Therese W Olsson Töreboda, 31) Ann Pedersen Götene, 70) Johanna Ringqvist Mariestad, 71) Lotta Sandström Töreboda, 27) Angelica Seger Kraftkällan Mariestad, 64 Emelie Sternehov Hova, 137) Malin Strömsund Mariestad, 19) Anne-Lie Wallbäck Mariestad, 105) Therese Wessman Mariestad, 47) Alexandra Zweigbergk von Mariestad, 58) Kajsa Århäll MAIF.

K35:

30) Sofia Axelsson Tibro AIK FIK.

K40:

80) Åsa Blom Mariestads AIF, 68) Julia Hagberg Ryda SK.

K45:

111) Jessica Hellman IFK Skövde Friidrottsklubb, 112) Cathrine Herngren IFK Skövde Friidrottsklubb, 114) Susanne Ohlsén SOK Knallen, 44) Anna Samuelsson IFK Skövde FIK.

K50:

113) Elisabeth Kihlström IFK Skövde Friidrottsklubb, 17) Elisabeth Schelin IK Fryken.

K60:

548) Inger Magnusson IFK Skövde Friidrottsklubb, 547) Lubov Pospeshina IFK Skövde Friidrottsklubb.

K65:

424) Britt Hellmark Lidköpings IS.

Män:

7) Patrik Andersson Hjo Multisportklubb, 87) Magnus Bodin Tidaholms SOK Sisu, 131) Viktor Dreierbakken S IF Göta Karlstad, 86) Filmom Fshatsion Tidaholms SOK Sisu, 88) Hager Kibrom Tidaholms SOK Sisu, 4) Sven Odhe Triathlon väst, 94) Karl Wilenius Lidköpings VSK, 130) Wilhelm Bäckström Bergman Högelid 6 b, 53) Andreas Melin IK Akele.

Motion män:

12) Henrik Ahlberg Försvarsmakten, 106) Håkan Andersson Lesjöfors Jogging, 102) Jens Andersson Försvarsmakten, 63) Markus Andersson Mullsjö, 2) Hamid Bana Göteborg, 57) Carl Bergquist MAIF Handboll, 127) Alex Bergström Falköping, 3) José Bjerkheden Göteborg, 66) Peter Björk Huskvarna, 21) Andreas Bromfalk Mariestad, 11) Kristian Byhlén Mariestad, 72) James Critchley Mariestad, 101) Conny Eriksson Mariestad, 97) Anders Eskilsson Mann Teknik, 77) Stefan Gillgren Lidköping, 85) David Götvall Göteborg, 84) Henric Götvall Mariestads FK, 135) Ola Hagejärd Mariestad, 117) Carl Hamlet Mariestad, 55) Patrik Holmberg Hova, 23) Krister Holst Mariestad, 79) Karl Hultström Skövde, 16) Henrik Hård MAIF Handboll, 59) Erik Hällsås Lyrestad, 61) Anders Israelsson Mariestad, 24) Daniel Johansson Tidaholm, 51) Mikael Johansson Electrolux IF, 122) Niklas Johansson Mariestad, 25) Thomas Johansson Töreboda, 32) Thomas Johansson Tollered, 104) Tobias Johansson Mariestad, 65) Fredrik Johnsson Mariestad, 15 Ulf Karlander Mariestads Rotaryklubb, 132) Gunnar Karlsson Undenäs, 13) Johan Karlsson Bandhagen, 33) Patrik Karlsson Mariestad, 115) Anton Klint Mariestad, 39) Adam Lindby Mariestad, 100) Jakob Linde Alingsås, 95) Tomas Ljungström Sjötorp, 74) Magnus Lundell Försvarsmakten, 116) Emil Lundgren DSS IF, 45) Lars Åke Lundgren Mariestad, 99) Marcus Lööf OK Kullingshof, 52) Bo Magnusson Electrolux IF, 48) Rickard Modigh Electrolux IF, 69) Jörgen Nielsen Mariestad, 28) Henric Nilsson Göteborg, 133) Joel Nilsson Torsö BIF, 92) Mikael Nilsson Mariestad, 134) Örjan Nilsson Torsö BIF, 22) Johan Persson Mariestad, 46) Martin Persson Mariestad, 10) Gustav Ragnarsson Körkibyx IF,

50) Peter Rieckmann Electrolux IF, 9) Henrik Song Mariestad, 126) Christofer Stävenborg Karlstad, 123) Fredric Stävenborg Karlstad, 118) Per Svensson Göteborg, 91) Ulf Svensson Mariestad, 36) Per Söder Mariestad, 83) Robin Thuresson Team Fitness Delux, 41) David Vindlycke Mariestad, 107) Rolf Åkesson VänerEnergi, 49) Joakim Öhgren Electrolux IF, 73) Olle Öhgren IBK Lockerud.

M35:

1) Andreas Magnusson Mariestads AIF.

M40:

119) Toni Apell Lidköpings VSK, 20) Mathias Axelsson Tibro AIK FIK, 124) Jonas Holst Hjobygdens OK, 81) Ulf Larsson SOK träff Karlsborg, 60) Henrik Sahl Lidköpings VSK, 40) Jerker Tegeman Vedums AIS, 67) Fredrik Utgren Ryda SK.

M45:

43) Per Carlsson Mariestads AIF, 108) Mats Karlsson IFK Skövde Friidrottsklubb, 129) Tony Larsson IFK Skövde Friidrottsklubb, 89) Edgar Stensson Tidaholms SOK Sisu, 29) Jonas Wallerman SOK Träff.

M50:

90) Bengt Gustafsson Tidaholms SOK Sisu, 109) Anders Herngren IFK Skövde Friidrottsklubb, 26) Christer Holmgren OK Klyftamo, 82) Dan-Åke Johansson Trollhättans IF friidrott, 98) Wolfgang Malik Mariestads AIF, 56) Christer Svantesson Axa Sports Club.

M55:

110) Leif Bergström IFK Skövde Friidrottsklubb.

M60:

416) Lasse Jutemar SOK Knallen, 524) Rolf Säfström Tibro AIK FIK.

M65:

462) Jan-Ove Andersson Mariestads AIF, 497) Sven Inge Jansson Mariestads AIF, 450) Bosse Johansson Mariestads AIF, 453) Lennart Johansson Mariestads AIF, 494) Kjell Millton Istrum SK.

M70:

418) Sture Axén Mariestads AIF, 545) Leif Johansson IFK Skövde Friidrottsklubb, 525) Bill Malm Tidaholms SOK Sisu, 426) Rune Svensson Mariestads AIF, 474) Göran Wahlström SOK Unden.

M75

546) Stig Eriksson IFK Skövde Friidrottsklubb, 628) Lennart Hjalmarsson Lidköpings IS, 627) Lennart Svensson SOK Knallen.

P00-02:

623) Arvid Bana Ekhamra, 501) Alfred Elofsson Flitiga Lisan 6, 503) Alfred Hagejärd Mariestads TK, 475) Melker Hård MAIF Handboll, 508) Marcus Leijon Ekhamra 7.

P03:

612) Johan Caldeborg Töreboda, 580) Edvin Gladh Grangärdet 6, 482) Mattias Israelsson Hasslerör 6, 488) Linus Magnusson Mariestad, 519) Jakob Malik Grangärdet 6, Bois Hockey, 419) Benjamin Perez-Gustafsson Torsö skola 6, 478) Oscar Rylander Lyrestad.

P04:

513) Wilhelm Bergqvist Högelid 5 a, 492) Alfred Fernstedt Lyrestad 5-6 B, 582) Lukas Hermansson Högelid 5a,

616) Elias Johansson Ullervad 5, 561) Victor Johansson Tidavad 5, 468) Qvinstus Lalli Högelid 5 a, 514) Axel Larsson Jula BK, Ullervad 5, 614) Theodor Larsson Kronopark 5 a, 454) Arvid Melakari Hasslerör 5, 460) William Modigh Ullervad 5, 486) Gilbert Persson Ullervad 5, 428) Emil Sundberg Högelid 5 a.

P05:

432) Viktor Appelgren Grangärdet 4, 555) Edvin Bengtsson Tidavad 4, 512) Olof Bergqvist Högelid 4 a, 499) Axel Blom Högelid 4 b, 464) Eddie Edvinsson Töreboda, 609) Christiano Forsell Holmdahl Högelid 4 b, 557) Gustav Friberg Tidavad 4, 578) Leo Gullberg Lyrestad 4, 532) Jacob Haggård Leksberg 4, 520) Filip Hermansson Kronopark 4, 507) Erik Leijon Grangärdet 4, 559) Hannes Lindqvist Tidavad 4, 451) Daniel Lönnquist Lillängsskolan 4, 589) Petter Meyer Grangärdet 4, 461) Oliwer Modigh Ullervad 4, 560) Pelle Nordin Tidavad 4, 536) Fabian Nyman Bois Lillängsskolan 4, 522) William Olsson Kronopark 4, 544) Petter Ryberg Leksberg 4, 596) Robin Särdqvist Hasslerör 5, 47)2 Isac Wahlqvist Flitiga Lisan 4, 412) Elis Wiik Leksberg 4.

P06:

581) Mille Bengtsson Kronopark 3F, 611) Otto Caldeborg Töreboda, 509) Gottfrid Elofsson Flitiga Lisan 3, 417) Theo Engelbrektsson Ullervad 3, 455) Arvid Grankvist Kronopark 3f, 504) Arvid Hagejärd Mariestads TK, 595) Felix Hällsås Kronopark 3, 427) Viggo Juting Kronopark 3f, 458) Elmer Karlsson Ullervad 3, 587) Edwin Lans Lyrestad 3, 470) Nils Ståhl Kronopark 3, 479) Hugo Svensson Kronopark 3, 554) Holger Söderlid Tidavad 3.

Pojkar födda 2007 el senare:

415) Sixten Agö Mariestad, 502) Erik Andersson Mariestad, 434) Jesper Appelgren Mariestad,,433) Simon Appelgren Grangärdet 2, 550) Arvid Bengtsson Tidavad 2, 531) Melvin Boberg Lockerud 1, 607) Malte Brandström OK Skogsstjärnan Töreboda, 526) Ashaz Chaudhry Lockerud 3, 551) Carl-Filip Friberg Tidavad 2,

579) Rasmus Gullberg Lyrestad 2, 622) Carl Gustafsson Högelid 1 a, 535) Ville Gustafsson Tidavad 2, 549) Nisse Haglund Tidavad Förskola, 553) Olle Haglund Tidavad 3, 528) Måns Holm Mariestad, 592) Theodor Holm Mariestad, 459) Knut Karlsson Ullervad 1, 567) Wilmer Kindbom Högelid 1 b, 625) Isak Larsson Högelid 1 a, 631) Johannes Larsson Flitiga Lisan 1, 491) Robin Larsson Mariestad, 588) Thor Meyer Grangärdet 2, 405) Alexander Odhe Triathlon väst, 626) Hannes Ohlsson Högelid 1 a, 621) Jonas Ohlsson Högelid 2 a, 521) Gustav Olsson Kronopark 2, 568) Olle Pakkanen Mariestad, 543) Vilmer Ryberg Leksberg 2, 573) Malik Safi Grangärdet 2, 505) Wilgot Thorold Högelid 1 b, 452) Elias Åsberg Högelid 1B.

F00-02:

598) Tilda Borell MAIF handboll, 599) Malin Broo MAIF handboll, 600) Bleona Gerbeshi MAIF handboll, 601) Malin Gustavsson MAIF handboll, 602) Malin Jernberg/Lindgren MAIF handboll, 604) Elvira Mellberg MAIF handboll, 603) Ida Meyer MAIF handboll, 605) Filippa Nyman MAIF handboll, 606) Alva Olsson MAIF handboll, 597) Felicia Storm-Karlén Götene, 485) Sara Wallskog Moholm.

F03:

483) Margit Hägglund Älgarås 6.

F04:

575) Linda Ekström Torsö Skärgårdsskola 5, 617) Linn Folkesson Skagersvik, 594) Felicia Hällsås Kronopark 5 a, 423) Agnes Karlsson Lillängsskolan 5, 406) Smilla Larsson Gullspång, 436) Isabelle Olsson Leksberg 5,

437) Nicole Olsson Leksberg 5, 469) Filippa Seger Lillängsskolan 5, 473) Ebba Svensson Ullervad 5, 484) Elsa Wallskog Moholm 5, 493) Filippa Wirén Leksberg 5.

F05:

556) Maj Eklund Tidavad 4, 558) Sarah Johansson Tidavad 4, 591) Amanda Stenander Götene.

F06:

529) Moa Boberg Lockerud 3, 420) Jasmin Perez-Gustafsson Torsö skola 3, 590) Sara Storm-Andersson Grava SK Karlstad, 490) Stina Thunborg Högelid 3A.

Flickor födda 2007 el senare:

495) Linnéa Bengtsson Lyrestad 2, 574) Emma Bjelkholm Grangärdet 2, 610) Novali Blomqvist Kvarnstenen Förskoleklass, 465) Naemi Edvinsson Töreboda, 533) Hanna Haggård Leksberg 2, 552) Kajsa Lisa Haglund Tidavad 2, 585) Maja Ingwersen Upplands-Väsby, 577) Othilia Kittelfors Mariestad, 586) Wilma Lans Lyrestad 1, 572) Thea Lundell Grangärdet 2, 618) Fanny Seger Lillängsskolan 1,630) Jilinne Skarin Mariestad, 429) Moa Sundberg Högelid 1 b 413) Selma Wiik Leksberg 1.

Gå-lunka-löp

411) Sofie Wiik Mariestad, 414) Julia Agö Mariestad, 435) Sara Appelgren Mariestad, 496) Ola Bengtsson Lyrestad, 593) Patrik Björkdahl Grangärdet 6 Bois, 5769 Carl-Fredrik Bundy Mariestad, 613) Annica Caldeborg Töreboda, 466) Veronica Edvinsson Töreboda, 541) Hans Gustafsson VänerEnergi, 421) Mattias Gustafsson Torsö, 530) Robert Holm Årnäs, 542) Mika Karlsson VänerEnergi, 620) Robin W Karlsson Mariestad, 619) Sofia Karlsson Mariestad, 566) Magnus Kindbom MBK, 624) Carl Larsson Mariestad, 569) Maria Larsson Mariestad, 489) Håkan Ljungström Sjötorp, 540) Harri Magnusson VänerEnergi, 629) Rikard Skarin Mariestad,, 430) Eva Sundberg Mariestad, 431) SvenEgil Svensson Mariestad, 562) Tomas Söderlid Tidavad skola, 506) Christian Thorold Mariestad, 527) Stefan Åsberg Mariestad, 563) Fredrik Önnefors Tidavad skola, 564) Johan Östlund Tidavad skola.

Kvinnor födda 1986:

75) Sandra Andersson IF Hagen FIK.

Kvinnor födda 1983:

5) Catrin Holmvik Triathlon väst.

Kvinnor födda 1976:

18) Jenny Johannesson Mullsjö SOK.

Kvinnor födda 1979:

8) Pernilla Lundberg Hjo Multisportklubb.

Kvinnor födda 1993:

136) Malin Strand Sävedalens AIK 1993 K

Kvinnor och män motion:

446) Henrik Abrahamsson Vänergymnasiet, 481) Frida Andersson Mariestad, 538) Göte Andersson Lesjöfors Jogging, 480) Hanna Andersson Mariestad, 523) Jimmy Andersson Mariestad, 442) Johanna Andersson Vänergymnasiet, 476) Per Andersson Electrolux IF, 537) Sanna Andersson Lesjöfors Jogging, 487) Zoe Andersson Umara Sport (USC), 511) Hans Blomqvist Mariestad, 471) Jan Ekman Ryda SK, 457) Ronia Ekman Kullavik, 403) Johannes Ekström Mariestad, 500) Cecilia Elofsson Österåsens förskola, 534) Ammi Eriksson Mariestad, 56) Anna Grande Mariestad, 510) Douglas Gustafsson Mariestad, 401) Karin Gustafsson Lidköping,

608) Peter Gustafsson MAIF handboll, 477) Peder Gustavsson Electrolux IF, 539) Per Hagejärd VänerEnergi, 410) Anette Hedberg Mariestad, 409) Torbjörn Hedberg Mariestad, 448) Markus Humpi Claesson Vänergymnasiet, 425) Carin Johansson Töreboda, 438) Erika Johansson Töreboda, 407) Felicia Johansson Mariestad, 408) Emilia Kardéus Otterbäcken, 517) Edvard Karlsson Mann Teknik, 441) Ellinor Karlsson Vänergymnasiet, 615) Marita Karlsson Undenäs, 515) Sabine Kopplin Mann Teknik, 467) Johan Larsson Hv Skaraborg, 518) Kenneth Larsson Mann Teknik, 449) Kerstin Larsson Vänergymnasiet, 443) My Larsson Vänergymnasiet 1999, 516) Guanying Li Mann Teknik, 463) Maria Lugn Mariestad, 402) Fredric Luthman Degerfors, 584) Jan-Ove Lämgren Skörnen, 498) Marta Macoritto Mariestad, 404) Malin Nilsson Mariestad, 440) Perry Olsson Vänergymnasiet 1996, 571) Eive Pakkanen Mariestad, 570) Isak Pakkanen Mariestad, 439) Karl Prytz Vänergymnasiet, 445) Pontus Ragnarsson Vänergymnasiet, 565) Malin Stålklint Mariestad, 447) Hannah Svensson Vänergymnasiet, 422) Maria Tingvall Mariestad, 444) Beatrice Westholm Vänergymnasiet, 583) Tuva Winberg Lundsbrunn.

Kvinnor motion:

6) Therese Andersson Götene, 96) Evelina Bohwalli Mann Teknik, 34) Elin Dehlin Degerfors, 121) Ingela Gladh Mariestad, 103) Lotta Haggård Mariestad, 125) Camilla Hallberg Lab4Kids, 128) Sofia Hellgren Undenäs, 120) Emmy Jansson Mariestad, 14) Anna Kihlén Göteborg, 54) Anna Kjäll Hova, 76) Caroline Lalli Mariestad, 38) Lena Larsson Mariestad, 37) Marianne Larsson Mariestad, 93) Emelie Leijon DS Smith, 42) Lotta Lindgren Falköping, 78) Karin Lindh Mariestad, 62) Jessica Magnusson Mariestad, 35) Therese W Olsson Töreboda, 31) Ann Pedersen Götene, 70) Johanna Ringqvist Mariestad, 71) Lotta Sandström Töreboda, 27) Angelica Seger Kraftkällan Mariestad, 64 Emelie Sternehov Hova, 137) Malin Strömsund Mariestad, 19) Anne-Lie Wallbäck Mariestad, 105) Therese Wessman Mariestad, 47) Alexandra Zweigbergk von Mariestad, 58) Kajsa Århäll MAIF.

K35:

30) Sofia Axelsson Tibro AIK FIK.

K40:

80) Åsa Blom Mariestads AIF, 68) Julia Hagberg Ryda SK.

K45:

111) Jessica Hellman IFK Skövde Friidrottsklubb, 112) Cathrine Herngren IFK Skövde Friidrottsklubb, 114) Susanne Ohlsén SOK Knallen, 44) Anna Samuelsson IFK Skövde FIK.

K50:

113) Elisabeth Kihlström IFK Skövde Friidrottsklubb, 17) Elisabeth Schelin IK Fryken.

K60:

548) Inger Magnusson IFK Skövde Friidrottsklubb, 547) Lubov Pospeshina IFK Skövde Friidrottsklubb.

K65:

424) Britt Hellmark Lidköpings IS.

Män:

7) Patrik Andersson Hjo Multisportklubb, 87) Magnus Bodin Tidaholms SOK Sisu, 131) Viktor Dreierbakken S IF Göta Karlstad, 86) Filmom Fshatsion Tidaholms SOK Sisu, 88) Hager Kibrom Tidaholms SOK Sisu, 4) Sven Odhe Triathlon väst, 94) Karl Wilenius Lidköpings VSK, 130) Wilhelm Bäckström Bergman Högelid 6 b, 53) Andreas Melin IK Akele.

Motion män:

12) Henrik Ahlberg Försvarsmakten, 106) Håkan Andersson Lesjöfors Jogging, 102) Jens Andersson Försvarsmakten, 63) Markus Andersson Mullsjö, 2) Hamid Bana Göteborg, 57) Carl Bergquist MAIF Handboll, 127) Alex Bergström Falköping, 3) José Bjerkheden Göteborg, 66) Peter Björk Huskvarna, 21) Andreas Bromfalk Mariestad, 11) Kristian Byhlén Mariestad, 72) James Critchley Mariestad, 101) Conny Eriksson Mariestad, 97) Anders Eskilsson Mann Teknik, 77) Stefan Gillgren Lidköping, 85) David Götvall Göteborg, 84) Henric Götvall Mariestads FK, 135) Ola Hagejärd Mariestad, 117) Carl Hamlet Mariestad, 55) Patrik Holmberg Hova, 23) Krister Holst Mariestad, 79) Karl Hultström Skövde, 16) Henrik Hård MAIF Handboll, 59) Erik Hällsås Lyrestad, 61) Anders Israelsson Mariestad, 24) Daniel Johansson Tidaholm, 51) Mikael Johansson Electrolux IF, 122) Niklas Johansson Mariestad, 25) Thomas Johansson Töreboda, 32) Thomas Johansson Tollered, 104) Tobias Johansson Mariestad, 65) Fredrik Johnsson Mariestad, 15 Ulf Karlander Mariestads Rotaryklubb, 132) Gunnar Karlsson Undenäs, 13) Johan Karlsson Bandhagen, 33) Patrik Karlsson Mariestad, 115) Anton Klint Mariestad, 39) Adam Lindby Mariestad, 100) Jakob Linde Alingsås, 95) Tomas Ljungström Sjötorp, 74) Magnus Lundell Försvarsmakten, 116) Emil Lundgren DSS IF, 45) Lars Åke Lundgren Mariestad, 99) Marcus Lööf OK Kullingshof, 52) Bo Magnusson Electrolux IF, 48) Rickard Modigh Electrolux IF, 69) Jörgen Nielsen Mariestad, 28) Henric Nilsson Göteborg, 133) Joel Nilsson Torsö BIF, 92) Mikael Nilsson Mariestad, 134) Örjan Nilsson Torsö BIF, 22) Johan Persson Mariestad, 46) Martin Persson Mariestad, 10) Gustav Ragnarsson Körkibyx IF,

50) Peter Rieckmann Electrolux IF, 9) Henrik Song Mariestad, 126) Christofer Stävenborg Karlstad, 123) Fredric Stävenborg Karlstad, 118) Per Svensson Göteborg, 91) Ulf Svensson Mariestad, 36) Per Söder Mariestad, 83) Robin Thuresson Team Fitness Delux, 41) David Vindlycke Mariestad, 107) Rolf Åkesson VänerEnergi, 49) Joakim Öhgren Electrolux IF, 73) Olle Öhgren IBK Lockerud.

M35:

1) Andreas Magnusson Mariestads AIF.

M40:

119) Toni Apell Lidköpings VSK, 20) Mathias Axelsson Tibro AIK FIK, 124) Jonas Holst Hjobygdens OK, 81) Ulf Larsson SOK träff Karlsborg, 60) Henrik Sahl Lidköpings VSK, 40) Jerker Tegeman Vedums AIS, 67) Fredrik Utgren Ryda SK.

M45:

43) Per Carlsson Mariestads AIF, 108) Mats Karlsson IFK Skövde Friidrottsklubb, 129) Tony Larsson IFK Skövde Friidrottsklubb, 89) Edgar Stensson Tidaholms SOK Sisu, 29) Jonas Wallerman SOK Träff.

M50:

90) Bengt Gustafsson Tidaholms SOK Sisu, 109) Anders Herngren IFK Skövde Friidrottsklubb, 26) Christer Holmgren OK Klyftamo, 82) Dan-Åke Johansson Trollhättans IF friidrott, 98) Wolfgang Malik Mariestads AIF, 56) Christer Svantesson Axa Sports Club.

M55:

110) Leif Bergström IFK Skövde Friidrottsklubb.

M60:

416) Lasse Jutemar SOK Knallen, 524) Rolf Säfström Tibro AIK FIK.

M65:

462) Jan-Ove Andersson Mariestads AIF, 497) Sven Inge Jansson Mariestads AIF, 450) Bosse Johansson Mariestads AIF, 453) Lennart Johansson Mariestads AIF, 494) Kjell Millton Istrum SK.

M70:

418) Sture Axén Mariestads AIF, 545) Leif Johansson IFK Skövde Friidrottsklubb, 525) Bill Malm Tidaholms SOK Sisu, 426) Rune Svensson Mariestads AIF, 474) Göran Wahlström SOK Unden.

M75

546) Stig Eriksson IFK Skövde Friidrottsklubb, 628) Lennart Hjalmarsson Lidköpings IS, 627) Lennart Svensson SOK Knallen.

P00-02:

623) Arvid Bana Ekhamra, 501) Alfred Elofsson Flitiga Lisan 6, 503) Alfred Hagejärd Mariestads TK, 475) Melker Hård MAIF Handboll, 508) Marcus Leijon Ekhamra 7.

P03:

612) Johan Caldeborg Töreboda, 580) Edvin Gladh Grangärdet 6, 482) Mattias Israelsson Hasslerör 6, 488) Linus Magnusson Mariestad, 519) Jakob Malik Grangärdet 6, Bois Hockey, 419) Benjamin Perez-Gustafsson Torsö skola 6, 478) Oscar Rylander Lyrestad.

P04:

513) Wilhelm Bergqvist Högelid 5 a, 492) Alfred Fernstedt Lyrestad 5-6 B, 582) Lukas Hermansson Högelid 5a,

616) Elias Johansson Ullervad 5, 561) Victor Johansson Tidavad 5, 468) Qvinstus Lalli Högelid 5 a, 514) Axel Larsson Jula BK, Ullervad 5, 614) Theodor Larsson Kronopark 5 a, 454) Arvid Melakari Hasslerör 5, 460) William Modigh Ullervad 5, 486) Gilbert Persson Ullervad 5, 428) Emil Sundberg Högelid 5 a.

P05:

432) Viktor Appelgren Grangärdet 4, 555) Edvin Bengtsson Tidavad 4, 512) Olof Bergqvist Högelid 4 a, 499) Axel Blom Högelid 4 b, 464) Eddie Edvinsson Töreboda, 609) Christiano Forsell Holmdahl Högelid 4 b, 557) Gustav Friberg Tidavad 4, 578) Leo Gullberg Lyrestad 4, 532) Jacob Haggård Leksberg 4, 520) Filip Hermansson Kronopark 4, 507) Erik Leijon Grangärdet 4, 559) Hannes Lindqvist Tidavad 4, 451) Daniel Lönnquist Lillängsskolan 4, 589) Petter Meyer Grangärdet 4, 461) Oliwer Modigh Ullervad 4, 560) Pelle Nordin Tidavad 4, 536) Fabian Nyman Bois Lillängsskolan 4, 522) William Olsson Kronopark 4, 544) Petter Ryberg Leksberg 4, 596) Robin Särdqvist Hasslerör 5, 47)2 Isac Wahlqvist Flitiga Lisan 4, 412) Elis Wiik Leksberg 4.

P06:

581) Mille Bengtsson Kronopark 3F, 611) Otto Caldeborg Töreboda, 509) Gottfrid Elofsson Flitiga Lisan 3, 417) Theo Engelbrektsson Ullervad 3, 455) Arvid Grankvist Kronopark 3f, 504) Arvid Hagejärd Mariestads TK, 595) Felix Hällsås Kronopark 3, 427) Viggo Juting Kronopark 3f, 458) Elmer Karlsson Ullervad 3, 587) Edwin Lans Lyrestad 3, 470) Nils Ståhl Kronopark 3, 479) Hugo Svensson Kronopark 3, 554) Holger Söderlid Tidavad 3.

Pojkar födda 2007 el senare:

415) Sixten Agö Mariestad, 502) Erik Andersson Mariestad, 434) Jesper Appelgren Mariestad,,433) Simon Appelgren Grangärdet 2, 550) Arvid Bengtsson Tidavad 2, 531) Melvin Boberg Lockerud 1, 607) Malte Brandström OK Skogsstjärnan Töreboda, 526) Ashaz Chaudhry Lockerud 3, 551) Carl-Filip Friberg Tidavad 2,

579) Rasmus Gullberg Lyrestad 2, 622) Carl Gustafsson Högelid 1 a, 535) Ville Gustafsson Tidavad 2, 549) Nisse Haglund Tidavad Förskola, 553) Olle Haglund Tidavad 3, 528) Måns Holm Mariestad, 592) Theodor Holm Mariestad, 459) Knut Karlsson Ullervad 1, 567) Wilmer Kindbom Högelid 1 b, 625) Isak Larsson Högelid 1 a, 631) Johannes Larsson Flitiga Lisan 1, 491) Robin Larsson Mariestad, 588) Thor Meyer Grangärdet 2, 405) Alexander Odhe Triathlon väst, 626) Hannes Ohlsson Högelid 1 a, 621) Jonas Ohlsson Högelid 2 a, 521) Gustav Olsson Kronopark 2, 568) Olle Pakkanen Mariestad, 543) Vilmer Ryberg Leksberg 2, 573) Malik Safi Grangärdet 2, 505) Wilgot Thorold Högelid 1 b, 452) Elias Åsberg Högelid 1B.